29 Aralık 2011 Perşembe

Yılbaşı Sofrası 2012


2012 yi karşılarken özel hazırlanmış sofralarınızda lezzetli ikramlarla, iştah açıcı sunumlarla geceye farklı bir anlam katabilir konuklarınıza unutmayacakları bir gece yaşatabilirsiniz.


Dekor için yeni yıl renkleri kırmızı, yeşil, beyaz, altın ve gümüş renklerinden oluşan tüm malzemelerinizi bir araya getirip masanızı süslemeye başlayabilirsiniz.


Menüde ise sofranın vazgeçilmezi hindi ve pilav, yanında sebze ve salata...Arzu ederseniz bir de bal kabağı çorbası. Yılbaşı keki gibi yılbaşına özel bir tatlı, meyve ve çerezlerle, oyunlarla geceye devam edebilirsiniz. 

Hazırladığım yılbaşı masasını burada sizler için resimlerken, resimde görülen ve o gece için yaptığım yılbaşı keki tarifini ve en yukardaki resimde arka planda görünen cheesecake kurabiyesi tarifini blogta bulabilirsiniz . Ana yemek ve diğer tarifleride zaman içersinde detaylarıyla aktarıp yazacağım.


Yeni yıla çok az kalmışken şimdiden hazırlıklarınıza başlayabilirsiniz. Konuklarınızın ve sizlerin keyifli bir gece geçirmeniz dileğiyle...Bugün 8 Ocak 2012 ve yazıma kaldığım yerden devam ederek tekrar yeni yılınızı en güzel günlerle doldurmanızı diliyorum.
Umarım yeni yıla sevdiklerinizle birlikte çok keyifli, unutulmayacak anılarla girmişinizdir.
Ailem ve arkadaşlarım için hazırladığım menüdeki tariflerden, yılbaşından hemen önce hazırlayabidiğim için yılbaşı kekini ve üç çeşit pilavı (İç pilav, Safranlı pilav, Sade pilav) bloga koyabilmiştim. İlham verip faydalı olabildiysem çok memnun olurum.  

Menüdeki diğer yiyecekler ise, servis sırasıyla ilk olarak Bal kabağı çorbası,  Bahar salatası, Fırında Brüksel lahanası (hindiyle beraber aynı servis tabağında), Fırında hindi ve Hindi sosu, Kızılcık sosu ve Pilav (üç farklı pilav bir arada). 
Tatlı olarak, Meyve salatası ve Yılbaşı keki ile yanında dondurma.


Sırayla verdiğim bu yiyeceklerin tariflerinide tek tek bloga koymaya hazırım artık.

2013 de yeni tariflerlerle bir başka yeni yıl sofrasında buluşmak üzere...